W Orliku jak i okolicy nie brakuje atrakcji dla najmłodszych. W naszym domu znajduje się duży pokój dzienny a w nim bogato wyposażony kącik zabaw dla najmłodszych dzieci, jest tu bardzo dużo zabawek. Ponadto na podwórku jest piaskownica, trampolina, zjeżdżalnia i huśtawka. Zimą dzieci mogą pozjeżdżać na podwórku na sankach i stawiać pierwsze kroki na nartach, nie trzeba wychodzić poza teren Orlika.

W najbliższej okolicy polecamy przede wszystkim spędzanie czasu nad Jeziorem Klimkowskim oraz nad rzeką, W centrum Uścia są płytkie brzegi i rozlewiska rzeki, w których najmłodsi i nie tylko, mogą pomoczyć nogi w upalne dni lata. Ponadto w Klimkówce przy plaży jest wypożyczalnia kajaków i rowerków wodnych.

W Zdyni (ok. 16 km od nas) polecamy odwiedzić Mini Zoo (https://fundacja-ilios.pl/mini-zoo-zdynia/ ), natomiast w Małastowie warto odwiedzić kompleks rekreacyjny Polana Magurska z torem transportowym do zjeżdżania latem a w okresie zimowym jest wyciąg narciarski http://www.sekowa.pl/strefa_mieszkanca/polana-magurska-2/ .

W Siarach natomiast można wybrać się do parku linowego https://www.facebook.com/parklinowysiary/ . W Grybowie polecamy odwiedzić z dziećmi Zamek Stara Baśń https://zamekstarabasn.pl/ a niedaleko za Grybowem w Stróżach koniecznie trzeba odwiedzić gospodarstwo pasieczne Bartnik Sądecki https://bartnik.pl/ .W gospodarstwie tym znajduje się dużo zwierząt szczególnie kóz, które dzieci chętnie dokarmiają. W restauracji na terenie gospodarstwa polecamy bardzo dobre jedzonko a na deser pyszny sernik z mleka koziego.

W pobliskim Regietowie znajduje się stadnina koni huculskich http://www.huculy.com.pl/ , w której można poćwiczyć jazdę konno a zima dodatkowo wybrać się na super kulig http://www.huculy.com.pl/stadnina-koni-huculskich/stadnina/rekreacja-konna-2/kuligi/ .

W Krynicy Zdrój oddalonej od nas około 30 km, polecamy dla najmłodszych Muzeum Zabawek https://muzeum-zabawek.pl/krynica-zdroj/ a dla wszystkich wieżę widokową https://wiezawidokowa.pl/ która zapewni niezapomnianych wrażeń. Podczas planowania wycieczki na wieżę warto wziąć pod uwagę aktualne warunki pogodowe. Wiadomo, że przy słonecznej pogodzie widoki będą przepiękne, natomiast przy mocnym zachmurzeniu nic nie zobaczymy. W okresie zimowym warto wybrać się do Krynicy na narty, gdzie dostępnych jest kilka stacji narciarskich: http://www.slotwiny.pl/ , https://www.jaworzynakrynicka.pl/ , https://henryk.ski/ . Ponadto w Tyliczu działa również rozbudowana i chwalona przez naszych gości stacja narciarska https://master-ski.pl/ .