W najbliższej okolicy nie brakuje wyjątkowych cyklicznych wydarzeń. Warto wziąć je pod uwagę planując tu urlop.

W weekend majowy, najczęściej ostatnie dni kwietnia lub pierwsze dni maja, w Sękowej organizowana jest rekonstrukcja Bitwy pod Gorlicami, upamiętniająca jedną z największych bitew I wojny światowej.

Również w pierwszych dniach maja, dla miłośników kolarstwa górskiego, corocznie odbywa się w regionie Klasyk Beskidzki. Trasa przejazdu jest bardzo blisko Orlika https://www.klasykbeskidzki.pl/ .

W lipcu, najczęściej trzeci weekend, organizowane jest największe wydarzenie okolicy, czyli Festiwal Kultury Łemkowskiej WATRA w Zdyni (16 km od nas) https://watrazdynia.pl/ . W trakcie trzech dni festiwalu na scenie występuje kilkadziesiąt łemkowskich zespołów, artystów z całego świata. Zapraszamy na to niezwykle wydarzenie.

W sierpniu w Parku Zdrojowym w Wysowej Zdrój odbywa się wydarzenie Wysowa Pachnąca Ziołami. W trakcie dwudniowego pikniku jest wiele atrakcji dla dzieci i dorosłych a na wystawionych straganach można zakupić zioła, przyprawy i rękodzieło.

Również w sierpniu w Zagrodzie Maziarskiej w Łosiu odbywa się doroczna impreza kulturalna Święto Maziarzy Łosiańskich. W trakcie święta możemy zapoznać się czym jest maziarstwo i poznać historie związane z tym rzemiosłem. https://www.malopolska.pl/aktualnosci/kultura/swieto-maziarzy-losianskich-w-zagrodzie-maziarskiej-w-losiu

W ostatni weekend sierpnia w przepięknym miasteczku Bardejov (35 km od nas) na Słowacji odbywa się Jarmark Bardejowski https://www.bardejov.travel/pl/ ma_tradycyjne_imprezy_kulturalne . W trakcie tej imprezy kulturalnej na rynku bardejowskim odbywa się wiele występów artystycznych a na wystawionych straganach można zakupić lokalne rękodzieło.

W drugi lub trzeci weekend września w Regietowie w Stadninie Koni Huculskich odbywają się corocznie Dni Huculskie, w trakcie których organizowane są Mistrzostwa Polski Koni Rasy Huculskiej http://www.huculy.com.pl/category/dni-huculskie/ .

Natomiast ostatni weekend września lub pierwszy weekend października to już tradycyjnie organizowane corocznie Święto Rydza w Parku Zdrojowym w Wysowej Zdrój, na który licznie zjeżdżają się miłośnicy grzybobrania i smakosze potraw z rydzami https://www.swietorydza.pl/ .